Kwatery Miedzyzdroje

Kwatery Miedzyzdroje
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

Każdy turysta, nawet ten niedzielny, powinien wiedzieć, jak w Polsce dzielone są bazy noclegowe. Wyróżnia się ich już bowiem tak wiele, że o każdej można powiedzieć coś więcej, tworząc dla niej oddzielną i szczegółową charakterystykę.

Do pierwszej grupy baz noclegowych należą naturalnie hotele. Zazwyczaj są one ogromnymi ośrodkami, zapewniającymi gościom i nocleg, i szereg dodatkowych i pomocniczych usług. Przypominają je dość mocno Kwatery Miedzyzdroje, choć one zazwyczaj przyjmują gości na dłuższy czas. Nie wynajmują pokojów na jedną czy dwie noce, bo najzwyczajniej w świecie im się to nie opłaca. Inaczej działają motele, które służą głównie do takich pojedynczych noclegów. Zwykle zatrzymują się w nich kierowcy, którzy muszą się przespać i wypocząć, by następnego dnia kontynuować swoje podróże.

Oczywiście wśród tych wszystkich baz noclegowych występują jeszcze zupełnie inne ośrodki: schroniska, schroniska młodzieżowe czy domy wycieczkowe. Każda z tych baz posiada swoje odmienne cechy i funkcje.

Podobne wpisy związane z podróżami:

About the author /


Related Articles

Ostatnio dodane: