Atrakcje Gdańsk

Atrakcje w mieście Gdańsk

Gdańsk tworzący razem z Sopotem i Gdynią trójmiasto, jest stolicą Pomorza Wschodniego. Miasto to posiada zachwycającą architekturę oraz wspaniałą i niecodzienną atmosferę.

Atrakcje Gdańska przyciągają licznych turystów z całej Europy. Jest to miasto mogące pochwalić się wspaniałymi lasami oraz rezerwatami i pomnikami przyrody.

Miejsca warte odwiedzenia w Gdańsku to na pewno Stocznia Gdańska oraz Europejskie Centrum Solidarności.

Atrakcje Gdańska, które można zobaczyć podczas spaceru to między innymi Pobrzeże wzdłuż Motławy, gdzie znajduje się zabytkowy Żuraw, ulica Mariacka, przy której spotkamy pracownie bursztynu oraz fontanna Neptuna – symbol miasta.

Inne warte zobaczenia atrakcje Gdańska znajdują się w dzielnicy Oliwa. Park Oliwski, w którym mieści się ogród botaniczny oraz zoo posiadające największą powierzchnię w Polsce jest na pewno świetnym pomysłem na spędzenie wolnego dnia.

Jeśli chodzi o morze, Gdańsk nie jest tak bardzo popularny jak Sopot czy Gdynia, jednak również tutaj znajdziemy urokliwe plaże oraz molo, w dzielnicy Brzeźno, które jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów jak i mieszkańców.

Będąc nad gdańskim morzem warto odwiedzić Westerplatte – półwysep, który stał się symbolem oporu Polski przeciwko najazdowi hitlerowców.

Gdańsk jest miastem ciekawym pod względem historycznym. Turyści odwiedzą w nim interesujące zabytki oraz miejsca, gdzie można miło spędzić czas wolny. Każda osoba na pewno znajdzie coś dla siebie. Jest to miasto rozwijające się i przyciągające do siebie również studentów, którzy mogą podjąć naukę na licznych uczelniach Trójmiasta.

Podobne wpisy związane z podróżami:

About the author /


Related Articles

Ostatnio dodane: