Do celu…

rp_urlop15.jpgCzęsto, decydując się na podróż z dzieckiem, jesteśmy skazani na ciągle powtarzające się pytania typu „Daleko jeszcze?”, „Długo jeszcze będziemy jechać?” itp. Od razu wtedy przypomina się nam scena z filmu animowanego „Shrek 2”, kiedy tytułowy bohater i Fiona, wraz z Osłem wyruszają, aby odwiedzić rodziców kobiety w położonym za klasycznymi „Siedmioma górami…” Zasiedmiogórogrodzie. Osioł co chwilę zadawał pytania, które zawsze w podróży zadają nam dzieci.
Jednak, choć może być to denerwujące, należy zrozumieć, że dla maluchów długa podróż jest męcząca i nie tyle z ciekawości, co z nudów, będą cały czas pytały o długość pozostałej podróży.
Warto więc zabrać ze sobą do samochodu jakąś muzykę, która wszystkim pasażerom odpowiada, wymyślić jakąś zabawę (choć wiadomo, że w aucie jest ograniczona ilość możliwości), na przykład słowną, i zaangażować w nią całą rodzinę. Oprócz tego spróbujmy co jakiś czas poruszyć jakiś luźny temat do rozmowy i wtedy podróż na pewno szybciej zleci.
Turystyka jest bardzo zróżnicowana, daje nam wiele możliwości, jednakże do celu trzeba się jakoś dostać. Sprawmy, aby podróż nie była męczarnią, odpowiednio się do niej przygotowując.

Podobne wpisy związane z podróżami:

About the author /


Related Articles

Ostatnio dodane: